آموزشاستیم

تغییر ریجن استیم – تغییر کشور استیم (آموزش تصویری)

تغییر ریجن استیم یا تغییر کشور استیم به صورت کاملا تصویری

گاهی اتفاق افتاده که زمان شارژ اکانت استیم خود نیاز به تغییر ریجن استیم یا کشور استیم خود داشته باشید . این حالت بیشتر برای زمانی مناسب است که شما می خواهید آنلاین بازی کنید اما بازی های انلاین را باید به صورت مستقیم از فروشگاه استیم خرید کنید با توجه به این که استیم قیمت بازی های خود را به صورت پیش فرض به دلار امریکا مشخص کرده است پس مبلغ بالاتری را برای خرید بازی ها باید پرداخت کنید.

برای حل این مشکل می توانید ریجن اکانت استیم خود را به روسیه تبدیل کنید تا قیمت های فروشگاه استیم برای شما کاهش یابد به طور کلی استیم ، برای کشور روسیه قیمت های ارزان تری نسبت به امریکا محاسبه می کند.

برای این منظور ابتدا قبل از باز کردن برنامه استیم ، ای پی خود را به روسیه تغییر دهید تا فروشگاه استیم اجازه تغییر ریجن را به شما بدهد سپس برای تغییر ریجن استیم مراحل زیر را دنبال کنید.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم

ابتدا نرم افزار استیم را باز کنید و با ایمیل و پسوردتان لاگین کنید.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم - تغییر کشور اکانت استیم -1

بعد از لاگین در نرم افزار به صفحه زیر وارد می شوید ، روی گزینه Steam در سمت چپ بالای تصویر کلیک کرده سپس روی گزینه Setting ضربه بزنید.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم - تغییر کشور اکانت استیم -2

در این تصویر روی قسمت  Veiw Account Details  در گوشه سمت راست تصویر کلیک کنید.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم - تغییر کشور اکانت استیم -3

اینک برای انتخاب کشور جدید برای اکانت روی گزینه Update Store Country کلیک کنید.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم - تغییر کشور اکانت استیم -4

در این قسمت از بخش Please select your country of residence کشور مد نظر برای اکانت خود را انتخاب کنید.

نکته :

برای این که بتوانید از لیست مورد نظر کشور دلخواهتان را انتخاب نمایید همان طور که در ابتدای اموزش هم ذکر شد باید ای پی و Location خود را در اکانت یکسان نمایید . یعنی ای پی خود را بر روی کشوری که می خواهید اکانت استیم خود را روی آن تنظیم کنید قرار دهید سپس با کلیک بر روی لیست کشویی بخش Please select your country of residence می توانید کشور دلخواه خود را انتخاب کنید.

برای مثال: شما قصد دارید کشور اکانت استیم خود را روی انگلیس United Kingdom ذخیره کنید برای این منظور ابتدا آی پی خود را روی United Kingdom قرار دهید سپس با اکانت استیم تان لاگین شوید تا کشور مورد نظرتان در لیست کشویی ظاهر شود.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم - تغییر کشور اکانت استیم -5

پس از انتخاب کشور مورد نظر قسمت تکمیل اطلاعات اکانت برای شما نمایان می گردد ، اطلاعات درخواست شده را وارد نمایید و در اخر روی گزینه Apply Country Changn hc کلیک کنید تا تغییر ریجن استیم در اکانت شما ذخیره شود.

آموزش تصویری تغییر ریجن استیم - تغییر کشور اکانت استیم -6